راه اندازی فست فود
راه اندازی فست فود

راه اندازی رستوران ( تمایز در طبخ )

راه اندازی رستوران ( تمایز در طبخ )

راه اندازی رستورانی متمایز مستلزم رعایت اصول و استاندارد های از پیش تعیین شده ای است. در هر رستورانی بسته به منطقه و کانسپت کلی با نگاه کارشناسانه می توان تصمیم گرفت که چه تمایزی در چه بخشی می تواند مفید باشد ؛ در این بخش به تمایز در طبخ میپردازیم.

به عنوان مثال در نظر بگیرید که برای طبخ پیتزا چه گزینه هایی پیش رو داریم و هرکدام چه خصوصیاتی دارند ، پیتزا با فرم ایتالیایی را هم میتوان در تنور سنتی پخت و هم در فر های صنعتی ، تنور سنتی میتواند با سوخت هیزمی باشد یا گازی ، همچنین فر صنعتی میتواند صندوقی باشد یا ریلی و … هرکدام چه خصوصیاتی دارند، چه تفاوتی در طعم ایجاد میکنند؟ چه محدودیت ها و چالش هایی را به ما متحمل میکنند؟ چه مزیت های رقابتی در بین رستوران ها و فست فود های اطراف را برای ما به ارمغان می آورند؟ و سوالات بسیاری که باید با نگاه کارشناسانه و با دقت در مورد طبخ مورد بررسی و نقد قرار بگیرند ؛ این موارد ممکن نمی شوند مگر با تیم متخصص و کارآزموده با تجربه و آموزش دیده در زمینه راه اندازی رستوران ، ما در گروه راه اندازی پارس به سوالاتی که از قبل مطرح شده اند پاسخ دادیم و راه را برای راه اندازی تخصصی هموار کرده ایم. به عنوان مثال فر ریلی با فر صندوقی از نظر پرسنل آشپزخانه چه تفاوت هایی برای ما خواهند داشت؟ و یا از نظر تبلیغاتی با نوع طبخ چگونه میتوان شعار تبلیغاتی اختصاصی تعیین کرد؟ و …

با متمایز کردن رستوران از نظر رسپی ، نوع طبخ و سرو در بازار رقابتی رستورانی البته همراه با برنامه ریزی مناسب میتوان جایگاه متمایزی را کسب نمود.

موفقیت دستیافتنی ست…

تکنیک های راه اندازی رستوران را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید : راه اندازی رستوران (تمایز) ، راه اندازی رستوران (تمایز در رسپی)

آخرین مطالب منتشر شده

برندینگ رستوران
اصول منو نویسی فست فود
اصول منو نویسی رستوران
اصول منو نویسی کافی شاپ
مطالب بیشتر از راه اندازی تخصصی
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و طراحی سایت اختصاصی توسط کرگدن