منو پیتزا

منوی پیتزا

منو پیتزا

منوی پیتزا یکی از مهم ترین ، حساس ترین و پر محاسبه ترین بخش های راه اندازی یک فست فود یا پیتزایی است. منوی پیتزا باید تنوع پیتزا ها را از نظر سایز ، طعم و قیمت مشخص کند. اما استاندارد ترین فرم برای منوی پیتزا در ابتدای راه اندازی چیست؟ البته این نکته را در نظر بگیریم که با توجه به تجربیات در طول سال ها ممکن است فرم منو پیتزا کاملا تغییر کند و توسط رستوران شخصی سازی شود.

منو پیتزا از نظر تنوع طعم و رسپی

اگر تجربه رستورانداری ندارید شاید برای شما جالب باشد که تنوع پیتزا با فضای آشپزخانه رابطه مستقیم دارد. فضای بزرگ تر برابر است با تاپینگ بزرگ تر و تنوع بیشتر…  البته عوامل دیگر مانند استراتژی مارکتینگ و حسابداری نیز در این مهم تاثیر گذار هستند.

برای تاپینگ پیتزا تجهیزاتی به صورت معمول در بازار وجود دارد. این تجهیزات دارای لگن هایی هستند که مواد مورد نیاز را درون آن ها می ریزند. به عنوان مثال یک لگن قارچ ، دیگری زیتون ، دیگری سوسیس و… به عبارتی زمانی که شما ۸ لگن از مواد اولیه را دارید، تعدادی از آن ها پایه طعم پیتزا شما هستند و بقیه مطابق با سفارش متفاوت تاپ می شوند.

علی القاعده ترکیب این ۸ مورد با ترکیبات گوناگون میسر است و پیتزایی با ترکیب هایی متفاوت در این آشپزخانه اتفاق نخواهد افتاد. البته ۸ لگن می تواند با توجه به استراتژی های مهندسی منو تعداد محدود یا زیادی تنوع برای ما ایجاد کند.

تنوع سایز پیتزا

 در بیشترین حالت رستوران ها چهار سایز مینی، یک نفره ، دو نفره و خانواده را در منوی خود قرار می دهند. تنوع سایز ها انتخاب بیشتری به مشتریان برای سفارش ارایه می دهند. همچنین معمولا سایز های بزرگ تر حاشیه سود بیشتری دارند. اما در عین حال انتخاب را برای مشتریان وسواسی سخت تر می کند، تاحدودی حسابداری و عملیات آماده سازی پیتزا را پیچیده تر می کند.

به همین دلیل اغلب رستوران داران پس از مدتی تصمیم به محدود تر کردن سایز پیتزاهای منوی خود می کنند. به طور کلی استاندارد بر این است که با یک سایز پیتزا ، رستوران راه اندازی شود و در صورت کشش برای سایز های مختلف، به منو اضافه شوند.

سرو پیتزا

برای سرو در سالن هم می توان پلیت یا بشقاب را پیشنهاد داد هم ظروف مقوایی چاپی ( بسته به استراتژی ). البته پلیت دردسر های شستشو را نیز با خود به همراه می آورد.

نکته بسیار وجود مقوای کرکره ای زیر هر نوع پیتزایی است. مقوای سینگل فیس یا کرکره ای را برای خروج عرق خمیر پیتزا زیر آن قرار می دهند. پیتزا بدون سرو با مقوای سینگل معمولا خیس می شود و طعم نامطلوبی دارد. برای بیرون نیز بسته بندی های گوناگونی وجود دارد. متناسب با هر سایز معمولا جنس استاندارد آن سایز پیشنهاد می شود. خوشبختانه تنوع بالای جعبه پیتزا بالاست.

تکنیک های راه اندازی رستوران را مطالعه کنید.

پیتزا ایتالیایی یا پیتزا آمریکایی؟

آخرین مطالب منتشر شده

طراحی کافه
طراحی پلان رستوران
خرید تجهیزات رستوران
طراحی برندینگ رستوران
مطالب بیشتر از راه اندازی تخصصی
The last comment and 1 other comment(s) need to be approved.
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و طراحی سایت اختصاصی توسط کرگدن