طراحی رستوران
طراحی رستوران سنتی

طراحی کافه

طراحی کافه

طراحی کافه شروع یک ماجراجویی زیباست. کافه جاییست که بیشتر عامل فضا غالب است تا غذا! افراد به فکر آزاد شدن از دغدغه ها به مکانی خاص پناه میبرند. با طراحی کافه ای جذاب میتوانید یک سفر در مکان و زمان برای افراد ایجاد کنید.

اصولا کافه یک مکان با هویت خاص خود است که افراد متناسب با این فضا را جذب خودش می کند.

برای همین طراحی کافه یک مسیر بسیار مهم و تخصصی است. این مسیر به دو بخش اصلی تقسیم میشود:

۱- راه اندازان اولیه و مسیر طراحی کافه

اگر کافه کوچکی با معیار های خودتون مد نظرتون هست ادامه این بخش را لازم نیست بخوانید. همان ایده را پرورش بدهید و تجربه کنید. (به بخش بعدی بروید) اما اگر از ابتدا به صورت حرفه ای نگاه می کنید و قصد شما موفقیت است و نه صرفا تجربه با ما همراه باشید.
برای حرفه ای بودن در راه اندازی کافه ما بسیار کمالگرا هستیم اما با راهکارهای مدیریتی این کمالگرایی ها را در مدت زمان فشرده ای حدود دو هفته گنجانده ایم و در جلسات مشاوره حضوری به جمع بندی نهایی با شما میرسیم!! این جلسات فشرده در درجه اول دو وجه دارد:

  • شناخت ما از شما در غالب کاراکتر سازی شما برای کافه
  • و شناخت شما از خود و علایق خودتون برای هویت برند کافه!

اگر این دو بخش اولیه در این مدت دوهفته برگزار شود یک مدل قابل گسترش شکل میگیرد که شما بعدها میتوانید کل فضا، منو و حتی برخوردتان با مشتری را برنامه ریزی کنید.

۲-حفظ هویت کافه بعد از طراحی و راه اندازی همچنین تقویت آن

در این مرحله چه خودتان به تنهایی و چه به صورت حرفه ای با ما مدل را شکل داده باشید باید بتوانید به اصطلاح ژن مدل را گسترش بدید. همچنین هویت برندتان را تقویت کنید. که البته لازم است در مرحله اول این قابلیت گسترش برند را از ابتدا در نظر گرفته باشید.

طراحی کافه به صورت اجرایی شامل چه مراحلی است؟

  1. طراحی مدل یا کانسپت
  2. طراحی بصری کانسپت
  3. انتخاب نام
  4. مهندسی منو متناسب با کانسپت
  5.  ایجاد جذابیت های کششی برای مشتریان متناسب با کانسپت
  6. تعیین مدل مالی و ایجاد هوش مالی در مدل کافه ( هوش مالی در کافه ضامن استمرار شماست)

نکته بسیار مهم در موارد بالا نوع نگاه متفاوت راه اندازی کافه با راه اندازی هر نوع کانسپت دیگر مانند رستوران و… است. در این مدل برای طراحی کافه شما باید با عینک پاتوق و هوش مالی غیر مستقیم به پروژه نگاه کنید. برخلاف رستوران که سیستم مالی شفاف و مستقیم بسیار کارا تر است.

به عنوان مثال:

یک طرح که درحال کار بر روی آن هستیم حضور و پذیرایی رایگان در کافه است. به شکلی که مالک کافه بسیار سود ببرد. البته که در این طرح سیستم فیلتر مشتریان به غیر از سطح قیمت در نظر گرفته شده و مشخصا افراد خاصی حضور پیدا می کنند.

طراحی کافه قلیان

این روزها به دلیل سود چشمگیر قلیان بسیاری از کافه ها به سمت سرو قلیان رفته اند. جدای از مضررات قلیان به عنوان یک دخانیات باید استاندارد های زیادی برای سرو قلیان در یک محیط را اعمال کرد که ما به عنوان طراح کافه و رستوران های سنتی به شما توصیه میکنیم حتما از مشاوره متخصصین در این زمینه بهره ببرید.
نکته آخر:
طراحی کافه فقط مربوط به روحیه و سلیقه افراد نیست.یا برخی افراد به ما مراجعه می کنند و از هوش هیجانی خودشون در رابطه با جذب افراد صحبت می کنند. این عوامل خوب اما بسیار ناکافیست!

برای طراحی کافه به صورت حرفه ای یک تیم متخصص لازم است. یک تیم با درایت های مدیریتی، معماری و شناخت مخاطب، مهندسی منو متناسب، هوش مالی بالا و البته روابط اجتماعی مناسب گردانندگان کافه در آینده!

برای مشاوره حرفه ای طراحی کافه با ما همراه باشید

یک سایت انگلیسی زبان در این موضوع ببینید.

خرید تجهیزات رستوران
طراحی برندینگ رستوران
برندسازی رستوران
اصول منو نویسی فست فود
اصول منو نویسی رستوران
اصول منو نویسی کافی شاپ
نکات طراحی رستوران

پشتیبانی و طراحی سایت اختصاصی توسط کرگدن